سریع ترین راه های جلب اعتماد دیگران با بهره گیری از فن بیان

2,244

با وجود هر پیشرفتی که در ساخت و طراحی سلاح های مختلف سرد و گرم حاصل می شود باز هم امکان ندارد هیچ سلاحی به قدرت و ثبات سلاح اعتماد برسد. موافق هستید که اعتماد به دیگران و اطمینان دوطرفه بهتر از هر ضامن، چک و سفته ای می تواند درستی و صحت حرف دیگران یا وعده هایشان را تضمین کند؟ خودتان کلاهتان را قاضی کنید و ببینید اگر در یک ارتباط قرار داشته باشید ترجیح می دهید اعتماد بین شما و دیگران قرار داشته باشد یا این که با شک و شبهه و بی اعتمادی به ارتباطتان ادامه دهید؟ به دلیل اهمیت بالا اعتماد است که مردم پیوسته به دنبال راه های مختلفی برای جلب اعتماد دیگران هستند.

برای اهتمام اکثر ما انسان ها جهت جلب اعتماد دیگران دلایل مختلفی وجود دارد. تاثیرگذاری و نفوذ در دیدگاه و نظرات دیگران به واسطه اصلی به نام اعتماد شکل می گیرد. انتقال اطلاعات حیاتی به لطف اعتماد ساده تر صورت می پذیرد و گستره کسب وکار به این ترتیب بیش تر و بیش تر خواهد شد. هر یک از دلایل گفته شده که هدف شما برای جلب اعتماد دیگران باشد فرقی ندارد؛ به هر حال این فن بیان می باشد که قادر است با سلطه خود روی روح و روان افراد مسیر ایجاد اعتماد بین طرفین را کوتاه و کوتاه تر کند.

اعتماد در روابط روزمره ما بیش از هر چیز دیگری نقش آفرینی می کند و همین موضوع باعث شد تا توجه ما به سمت سریع ترین راه های جلب اعتماد دیگران به بهره گیری از فن بیان معطوف شود.

بررسی راه های جلب اعتماد دیگران با فن بیان

روان شناسان معتقدند که یک فرمول علمی برای جلب اعتماد دیگران وجود دارد و آن برقراری تعادل بین حرارت و شور یک رابطه و شایستگی افراد می باشد. نوعی ارتباط که طی آن شما به شدت دقیق و عملیاتی به نظر می رسید اما گرمی ارتباطتان باعث نزدیکی هر چه بیش تر می شود. مثال ساده آن می تواند مراجعات حضوری ما به دفتر افرادی باشد ک سطح تحصیلات یا موقعیت شغلی بالایی دارند و مثلا دیدن مدرک تحصیلی قاب شده آن ها یا سوابق کاریشان روی دیوار ممکن است سدی برای برقراری ارتباط ما با آن ها شود. اما همین که بحث با یک جوک ساده یا یک شوخی کوتاه آغاز شود اولین پایه های اعتماد را بنا نهاده ایم!

مشاهده مقاله  از اسارت تا رهایی و پرتاب صدا در فن بیان و سخنرانی

بررسی راه های جلب اعتماد دیگران با فن بیان

باور پذیر باشید!

چه طور می شود که انسان ها به یکدیگر اعتماد می کنند؟ مگر غیر از این است که خوش قولی و پایبندی به حرف ها باعث جلب اعتماد دیگران می شود و ما را خوش نام می کند؟ پس برای این که اعتماد دیگران را جلب کنید اصل اول باورپذیر بودن و پایبندی به وعده ها است.

کلماتی که بر زبان شما جاری می شوند باید باورپذیر باشند. برای این که باورپذیری شکل بگیرد باید واقع گرا بود. مثلا اگر برداشت واقعی محصول 100 کیلوگرم است برای جلب اعتماد اولیه و شروع کار این 100 کیلو نباید تبدیل به 200 کیلو شود.

احترام و صداقت را فراموش نکنیم!

انصافا اخلاق مداری و پایبندی به ادب معجزه بزرگی در روابط است. اخلاق مداری ما ناخودآگاه دیگران را وادار به احترام متقابل می کند و در عین حال برای خود ما احترام به دنبال می آورد. صداقت در حرف و عمل هم همان طور که گفته شد باعث باورپذیر شدن سخنان ما می شود.

بررسی راه های جلب اعتماد دیگران با فن بیان

صادق باشید خصوصا در روابط خصوصی زندگیتان. وقتی همسر شما دائما نیازها، دیدگاه ها و خواسته های خود را از شما پنهان می کند این احساس نگرانی و ناراحتی مانع از ادامه ارتباط می شود. مهم تر از صداقتی که باید در حرف های شما وجود داشته باشد تکیه گاه بودن شما است. سعی کنید طوری واکنش نشان دهید که حتی در برابر ساده ترین و پیش پاافتاده ترین مسائل هم دیگران برای در میان گذاشتن حرف هایشان شما را انتخاب کنند!

احساسات خود را مخفی نکنید!

احتمالا شما هم دیده اید کسانی را که هنگام ناراحتی واقعا گریه می کنند و غم خود را با بقیه تقسیم می نمایند و زمان خوشحالی آن قدر خود را مشعوف و شاد نشان می دهند که دیگران را هم خوشحال می کنند. این افراد که بدون هیچ قید و بندی عواطف و احساساتشان را با بقیه به اشتراک می گذارند انسان های تاثیرگذار و قابل اعتمادی هستند که برای هر عمل خود به دنبال سیاست نیستند. آن ها ظاهر و باطن یکسانی دارند و به واسطه همین روحیه جلب اعتماد دیگران برایشان ساده است.

مشاهده مقاله  سخنوری بر اساس تیپ های شخصیتی - متناسب با روحیات خود سخن بگوییم!

غیبت ممنوع!

برای جلب اعتماد دیگران به بدگویی از دیگران مشغول نشوید! بر خلاف تصور خیلی ها که برای بازارگرمی و کشاندن دیگران به سمت خود به دنبال خراب کردن بقیه هستند دیگران با دیدن روحیه خبرچین، بدگو و بدخواه شما دفع می شوند!

بررسی راه های جلب اعتماد دیگران با فن بیان

این بدگویی و غیبت کردن درباره بقیه باعث می شود مخاطب شما فکر کند اگر زمانی شراکت یا ارتباط نزدیک او با شما به هم بخورد درباره او هم همین واکنش را نشان دهید و به بدگویی بپردازید!

با رویکرد برد- برد صحبت کنید!

این رویکرد در صحبت ها و مذاکرات کاری بسیار مهم است. رویکرد برد- برد فن بیان افراد برنده برای ترغیب دیگران به شروع همکاری با آن ها است. به این شکل که مدام سودی که از معامله به طرف مقابل می رسد یادآوری شود

طفره رفتن را کنار بگذارید!

جواب های تو در تو دادن و به بیراهه کشیدن بحث یا همان طفره رفتن از جواب دادن شروع سرد شدن مخاطب شما است. اگر بابت به دست کردن حلقه ازدواج طفره می روید مطمئن باشید که تیشه به ریشه ارتباط خود زده اید. اگر از شفاف کردن مشکلات کار و علل بدقولی های خود طفره می روید شک نکنید که تمام تلاش های خود را برای جلب اعتماد دیگران بر باد داده اید!

بررسی راه های جلب اعتماد دیگران با فن بیان

به قول های پیش پاافتاده وفادار بمانید!

قول های کوچک و وعده های ساده و شاید بچگانه راه خوبی برای جلب اعتماد دیگران هستند. به همسر خود وعده تماشا فیلم مورد علاقه اش را در تعطیلات آخر هفته داده اید اما فکر می کنید احتمالا فشار کاری این قرار را بر هم می زند؟ اگر به فکر پایه های اعتماد به وجود آمده بین خود و همسرتان هستید حتی با یک برنامه مختصرتر به قول خود وفا کنید.

مشاهده مقاله  اندازه ژست و اشارات بدنی سخنران در طول سخنرانی

بررسی راه های جلب اعتماد دیگران با فن بیان

اشتباهاتتان را بپذیرید

یکی از راه های جلب اعتماد و نفوذ در افراد درونگرا با فن بیان اقرار به اشتباهات است. افراد درونگرا کم تر واکنش های خود را آشکار می کنند و اگر اشتباه شما را بدانند ممکن است آن را مخفی کنند. شاید به این روش یعنی پذیرش اشتباهات و اعتراف به آن ها بتوان اعتماد افرادی را جلب کرد که به علت روحیه خاص و درونگرایی خود کم تر به بقیه اعتماد می کنند.

ارتباط را فراتر از کار ببرید

در ارتباطات حرفه ای که بیش تر مسئله سود و زیان، ارتقا شغلی یا موفقیت در کسب وکار مطرح است می توان با رویکردی متفاوت به روابط اعتماد بقیه را جلب کرد. مثلا در صورت بروز رخداد ناگوار همدردی خود با بقیه ابراز نمایید و سعی کنید از حالات خشک و رسمی خارج شوید. به این ترتیب می توان دایره رابطه خود را گسترش داد، به جلب توجه دیگران پرداخت و در جایگاه نزدیک تری نسبت به آن ها قرار گرفت.

بررسی راه های جلب اعتماد دیگران با فن بیان

شما چه فکر می کنید؟

ترفند شما برای جلب اعتماد دیگران با جادو فن بیان چیست؟ چه راه های دیگری پیشنهاد می دهید؟

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
6 Comments
 1. حسینی

  واقعاً جلب اعتماد بقیه سخت است و نگهداشتن آن سخت تر

  1. جواد غفاری

   موفق باشید

 2. سحر

  به نظر من همین که خودت باشی اعتماد طرف مقابل رو جلب می کنی

  1. جواد غفاری

   سپاسگزارم

 3. مینا

  فقط با صداقت

  1. جواد غفاری

   ممنون از بیان نظرتون

نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.