15 صفت بارز از یک زن قوی

0 ۴,۱۵۸

15 صفت بارز از یک زن قوی

(زن یک دایره‌ی کامل را به دست خودش تشکیل می‌دهد. درون این دایره قدرتِ ایجاد، پرورش و تغییر وجود دارد.) __ دیان مریچایلد

قوی بودنِ یک زن بدین معنا نیست که مثل یک مرد رفتار کند. بلکه یعنی زن‌بودن خویش را در آغوش بگیرد و این مسئله _ یعنی عشق و علاقه و پذیرشِ کامل جنسیت خویش را _ به جهان نشان دهد، آن هم در حالی که می‌تواند همۀ مسائل زندگی خویش را تحت کنترل داشته و اهداف مورد نظرش دست پیدا کند.

یک زن قوی و مستقل بودن معمولاً به این خصایص مربوط می‌شود که زندگی خویش را تحت کنترل و مدیریت داشته و جنسیت خودش را با عشق و علاقۀ کامل بپذیرد. این‌گونه است که تمام اطرافیان هر روز از شما الهام گرفته، به شما احترام گذارده و تحسین‌تان می‌کنند. بیائید تا نگاهی به 15 خصیصه از یک زن قوی بیندازیم!

زنان قدرتمند می‌دانند که دقیقاً چه کسی هستند

آن‌ها خودشان را شناسایی کرده و اهداف و نیازهای خویش را می‌شناسند. آن‌ها همیشه رؤیاهای‌شان را اولویت اول خود قرار می‌دهند. آن‌ها از این‌که خودِ واقعی‌شان را نشان بدهند خجالت نمی‌کشند. اگرچه که زندگی یک رویۀ سریع و کامل شونده است، زنان قوی نیز همراه با آن، خودشان را پرورش داده و با خودشان روراست هستند. آن‌ها این کار را با اجازه‌ی بروز و پرورش علایق و استعدادهای خویش انجام می‌دهند. یک دلیل دیگر از موفقیت آن‌ها این است که هویت خود را همراه با نقاط قوت خویش شناخته‌اند و از همین نقاط، به عنوان اهرم فشاری برای رسیدن به اهداف‌شان استفاده می‌کنند.

خصوصیات زن قوی

زنان قدرتمند از خودشان حمایت می‌کنند

این دسته از زنان وقتی که حق‌شان خورده می‌شود، برای پس گرفتنِ آن استقامت به خرج می‌دهند. آن‌ها علاقۀ وافر و طبیعیای برای حق و حقوق خود دارند، یکی از اشتباهاتی که دختران بالغِ این دوره و زمانه از خود نشان می‌دهند این است که در مقابل زورگویی‌ها و فشارهای متقابل سست شده و واکنشی نشان نمی‌دهند. اما زنان قدرتمنددر برابر بسیاری از فشارها مثلا مانند خیانت همسرشان می ایستند و تسلیم نمی شوند.

مشاهده مقاله  3 راز برای حفظ تمرکز و رسیدن به هدف

زنان قدرتمند دوست دارند که خودشان را به چالش بکشند

آن‌ها میخواهند تا رشد کرده و پیشرفت کنند، که به همین دلیل مدام به خودشان فشارهای مضاعفِ مثبت می‌آورند حد و حدودِ جدیدی را برای خودشان تعیین می‌کنند. آن‌ها مطمئن هستند که نه تنها کارشان خوب است، بلکه قرار است در آینده بهتر نیز بشود.

زنان قدرتمند می‌دانند که همیشه قله‌های بیشتری برای صعود وجود دارد

علی‌رغمِ نقاط قوت، اعتماد به نفس و توانایی‌های زنان، این دسته از افراد به خودشان نمی‌گویند که: (من از هرکسی بهتر هستم.) آن‌ها از خود راضی نیستند و همیشه به دنبال پیشرفت و پرورشِ خویش هستند. اگر چیزی را ندانند قطعاً برای گرفتنِ جواب اقدام به سوال پرسیدن می‌کنند و از این عمل ابایی ندارند. آن‌ها از پذیرش این موضوع که همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد خجالت نمی‌کشند، اما این بدین معنی نیست که علاقه ندارند تا مسائلی که بلدند را به دیگران نیز بیاموزند. همچنین باید برای کارهایی که قادر به انجام آن هستند به خود افتخار کنند، اما اجازه ندهند تا دانسته‌های محدودشان، آن‌ها را از پیشرفت بازدارد.

زنان قدرتمند می‌دانند که باید همیشه خوشحال باشند

آن‌ها تصمیم گرفته‌اند تا در تمام روزهای زندگی خویش خوشحال و هوشمند عمل کنند. اصول و قواعد زندگی آن‌ها بر این اساس است که باید همیشه مثبت باقی بمانند. آن‌ها می‌دانند که نعمتی بزرگ به آن‌ها عطا شده و باید به خاطر آن خدا را شاکر باشند. زنان قدرتمند عادت دارند تا از هرچیزی یک شوخی بامزه بسازند، مقصود، هرکاری است که در حال انجام آن هستند. این‌گونه است که از شادبودن زندگی و خانواده‌ی خود مطمئن می‌شوند. در حالی که در راه رسیدن به اهداف‌شان بسیار جدی هستند، اما حس شوخ‌طبعی بسیار عمیقی دارند.

مشاهده مقاله  وقتی همسرم عزت نفس پایین دارد، باید چه کنم؟

اگر می‌خواهید که قدرتمند و مستقل باقی بمانید، باید این خصایص را در درون خویش پرورش دهید. نهایتاً، شما نیز الگوی زنان قدرتمند دیگری را که در این جهان زندگی می‌کنند، برای خود نهادینه می‌کنید.

او در رابطه با چهره‌اش اعتماد به نفس کاملی را در اختیار دارد و از ظاهر خویش رضایت دارد.

کوچک، بزرگ، لاغر یا هر شمایل دیگری _ او از جایگاهی که دارد خشنود است. او می‌داند که چگونه چیزی را که دارد به بهترین شکل ممکن ارتقا دهد و عیوبش را _ که در حال رفع کردنِ آن‌هاست _ مخفی کند.

زن قوی

 او از نظر مالی دارای ثبات است _ یا در تلاش برای رسیدن به چنین جایگاهی است.

زن قوی قطعاً می‌تواند وسائل مورد نیاز خود را تأمین کند. او دقیقاً می‌داند که چه مقدار پول حساب بانکی او را تشکیل می‌دهد.

او مسئولیت خوش‌احوالی خود را از لحاظ احساسی بر گردن می‌گیرد.

او متوجهِ ارزش خویش است و به راحتی توسط افکار وگفته‌های دیگران متحول نمی‌شوند. او به خوبی به نصیحت‌های دیگران گوش فرا می‌دهد اما نهایتاً قصد و هدف خودش را خودش تعیین می‌کند.

رابطه‌های عاطفی تنها اولویت او در زندگی نیستند.

او به طوری آتشین عاشق خواهد شد اما فرق و وجه تمایز بین عاشقی و دنبال کردنِ شوهرش در هر راهی را می‌داند.

او برای حمایت از چیزی که می‌داند درست است، قیام می‌کند.

او برای امرِ درست و حقی که می‌داند صحیح است، حتی رو به روی عزیزترین و نزدیک‌ترین افراد زندگی اش نیز قرار می‌گیرد.

زن قوی به خوبی می‌داند که چگونه باید بین زندگی شخصی و زندگی حرفه‌ای‌اش، ماهرانه بلغزد.

شاید او یک ابرقهرمان نباشد، اما به طور شدیدی نزدیک به همین مفهوم است.

مشاهده مقاله  پیامدهایی که دوستی های قبل از ازدواج دارند

او برنامۀ محکمی از خواسته‌ها و اهدافش در زندگی دارد و می‌داند چگونه باید به آن‌ها برسد.

اما مسئلۀ بهتر این است که می‌داند چطور باید با جریانِ آب همراه شود. او می‌داند که قادر است تا از راه‌های بسیاری به اهدافش برسد.

او مدعی کننده است و از اظهار کمک برای چیزی که می‌خواهد، خجالتی نمی‌کشد.

(هیچ‌وقت از احساسی که داری خجالت نکش. تو حق داری تا تا هر احساسی که می‌خواهی داشته باشی.) __ دِمی لواتو

زن قوی

او از این‌که خودش باشد مفتخر است.

او می‌داند که ازدواج، بچه‌دار شدن، یک مرد یا یک رابطۀ عاطفی عادی یا دوستان در زندگی مهم هستند اما نمی‌توانند او را توضیح دهند.

زن قوی احساس شوخ‌طبعی دارد.

او به خودش می‌خندد و هیچ‌وقت همه‌چیز را خیلی جدی نمی‌گیرد. او بهترین دوستی است که می‌توانید داشته باشید!

دوست عزیز شما می توانید مشکلات خود را در زمینه مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج  با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.