5 عبارتی که هر خانم نیاز دارد تا به صورت روزانه از همسرش بشنود. ارتباط با همسر

۱۴۴

5 عبارتی که هر خانم نیاز دارد تا به صورت روزانه از همسرش بشنود. ارتباط با همسر

چند روز پیش بود که داستانی راجع به یک زن و مردِ عاشق شنیدم. این زن و مرد یک مشکل اساسی داشتند، آن‌ها نمی‌توانستند به خوبی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. زن احساس می‌کرد که ارزش‌های او توسط شوهرش نادیده گرفته می‌شود و مرد هم حس می‌کرد که زنش اخیراً بسیار غرغرو شده است. زن حس می‌کرد که عشق او برای شوهرش گم شده، و مرد هم حس می‌کرد که زنش به غایت حریص و طماع است.

زن با حالتی افسرده و مستأصل برای شوهرش توضیح داد: (من حتی دیگر مطمئن نیستم که تو واقعاً دوستم داری یا نه.)

مرد هم با خون‌سردی کامل در پاسخ به او گفت: (عزیزم، من در روز ازدواج‌مان به تو گفتم که دوستت دارم، و احیاناً اگر یک زمانی این حس تغییری کرد، به تو خبر خواهم داد.)

مطمئن نیستم که این داستان از چه کسی نقل شده و یا اصلاً واقعی است یا خیر، اما مطمئنم که نکات و حقایقی بی‌بدیلی را در رابطه با گرایشات ارتباطی و چگونگی ارتباط با همسر در ازدواج، برای زن و مرد مبرهن و آشکار می‌کند.

شاید تمام افراد در این دنیای بزرگ با یکدیگر متفاوت باشند، اما همچنان شامل این قانون میشوند.

بله می‌دانم که یک سری استثنائات وجود دارد و در صورت وقوع آنان، قوانین ارتباطی به صورت کلی برعکس می‌شوند.

در حقیقت، پدر و مادر من بهترین مثالی هستند که می‌توانم در بابِ برعکس کردنِ کلیشه‌ها به شما ارائه دهم. پدر من از نظر عامه و خود من، یک مردِ واقعی است. اما او عادت دارد تا رویۀ همه‌چیز را به صورت گفتاری طی کند، و یا وقتی از چیزی ناراحت است مدام راجع به آن حرف بزند، در حالی که مادر من زیاد علاقه‌ای به استفاده از کلمات ندارد. مادر من عاشق فیلم‌های اکشن و جنگی است، در حالی که پدرم فیلم‌های رمانتیک و ملایم و درام را بیشتر می‌پسندد. باور کنید، این تنها استثناء نیست و من می‌توانم به ضرس قاطع به شما بگویم که نحوه‌ی ارتباطِ هر زوج با زوج دیگر متفاوت است.

استایل و نوع ارتباط شما به کنار، هر زنی نیاز دارد که به خاطر کسی هست، به خاطر شخصی که برای شما هست و به خاطر ارتباطی که با خدا دارد، مورد عشق و علاقه قرار بگیرد. ارتباط، فقط به کلمات محدود نمی‌شوند، و کلمات می‌توانند فقط شروع یک مکالمه را در بر بگیرند. اگرچه که نمی‌توان از قدرتِ بی حد و مرزِ کلمات چشم‌پوشی کرد:

از وقتی که میوه در دهان یک فرد خیس می‌خورد، شکم او احساس رضایت به خود می‌گیرد؛

او از بازدهی و حالت لب‌هایش راضی است.

مرگ و زندگی در اختیار قدرت زبان هستند،

و هرکس که عاشق آن‌ها باشد، میوه و حاصلِ آن را می‌خورد.

مشاهده مقاله  اهمیت دادن به خود آن هم وقتی که به یک مادر پرمشغله تبدیل شده‌اید!

کسی که یک همسر خوب در زندگی یافته باشد، یک نعمت را یافته است

و طعمی لذت‌بخش را از خداوند دریافت کرده است.

ارتباط با همسر

شوهرهای عزیز، چه خوب می‌شد اگر ما زندگی و ارتباط با همسرمان را از طریق راه مسیح هدایت می‌کردیم. من یک جمله قبل و یک جمله بعد از مسئلۀ مرگ و زندگی را نقل قول کردم، چرا که بدین شکل به زیباییِ آیه اضافه می‌شد. تمام این متن راجع به این بود که یک مرد از طریق دهان و لب‌هایش میوه خورده و احساس رضایت به وی دست می‌دهد. اما وقتی به درونِ آن سفر کنیم، متوجه می‌شویم که در حقیقت، اهمیتِ صحبت و بحث منطقی، زمان بندی، هوش و فهم را به ما توضیح می‌دهد.

این قسمت، جذاب‌ترین بخشِ آن است، واقعاً جالب است (و آرزو داشتم که کاش می‌توانستم هزاران کلمۀ دیگر در این باب برای شما بنویسم): بعد از بحث کردن راجع به اهمیت صحبت و غیره، دوباره تمرکز را به قلب و مرکز کلمات و اهمیت آنان برمی‌گرداند و می‌گوید که تواناییِ دادنِ مرگ و زندگی را به انسان دارند.

به عبارت دیگر، درستی و منطقی بودنش به کنار، اگر کلمات شما مرگ را پیش‌کش کنند، پس شما مرگ را خواهید خورد. اگر کلمات شما زندگی بدهند، شما زندگی را خواهید خورد. این‌که شما از نظر منطقی درست باشید، دلیل نمی‌شود که از نظر اخلاقی نیز کار صحیحی کرده باشید (اما به هر حال از موضوع اصلی منحرف شدم…).

به درونِ زنان وارد شوید

در آیۀ 22 متن یک تغییر اساسی در موضوع به خودش می‌دهد. ناگهان، او می‌گوید: ( کسی که یک همسر خوب در زندگی یافته باشد، یک نعمت را یافته است و طعمی لذت‌بخش را از خداوند دریافت کرده است.) این زن از کجا آمده است؟؟

آیا احتمالش هست که این آیات راجع به اهمیت نوع ارتباط زن و مرد یا بکدیگر و همچنین اهمیتِ مزدوج بودنِ آن‌ها باشد؟ من مطمئن نیستم که قصد نویسنده از آوردن و نوشتنِ این بخش از ضرب المثل‌ها چه بوده باشد، اما باور ندارم که نزدیک بودنِ بخشِ مرگ و زندگی به این موضوع اتفاقی بوده باشد.

این آیه سعی دارد تا مردان و شوهران را گوش به زنگ کند _ پس بیائید تا سراپا گوش بشویم دوستان.

ابراز علاقۀ مردانه

مردهای عزیز، بدانید که در ارتباط با همسر کلمات شما می‌توانند زندگی یا مرگ را پیش‌کش کنند _ به خودتان، به همسرتان و به خانواده‌تان.

اگر شما به این عبارات فکر کرده و یا آن‌ها را به زبان آورده‌اید، پس این مقاله می‌تواند به شما کمکِ شایانی کند:

(من به او گفتم که من هم دوستش دارم و اگر تغییری در احساسم اتفاق افتاد، به او اطلاع می‌دهم.)

(مشکلی نیست، فقط من از آن دسته آدم‌هایی نیستم که مدام احساساتم را جار بزنم.)

مشاهده مقاله  7 توقعی که دختران از پدر خود دارند. رابطه پدر دختری

(من فراموش کردم که به او بگویم چه‌قدر برای من ارزشمند است.)

در حقیقت، حتی اگر شما این ارتباطی که شامل ارائه‌ی زندگی به همسرتان می‌شود را برقرار نگه داشته‌اید، باید این مسئله را به عنوان یک یادآور آویزه‌ی گوش‌های خودتان کنید _ خودِ من هم این کار را کردم!

مطمئن بشوید که جملات زیر را (در انواع متفاوت) به همسر خود در آینده‌ای بسیار نزدیک بگویید و در ادامۀ زندگی آن‌ها را مدام تکرار کنید. شما با این کار او را تشویق کرده و به تقویت او می‌پردازید، شاید حتی از راه‌هایی که فکرش را هم نمی‌کردید.

ارتباط با همسر

5 عبارتی که هر زنی نیاز دارد تا اغلب از مردش بشنود

  1. (دوستت دارم)

مردانی که به درستی عاشق همسران‌شان هستند در ارتباط با همسر خود، بزرگ‌ترین مردان این جهانند. احتمال زیادی وجود دارد که شما این جمله را پیش‌تر نیز به همسر خود گفته باشید. اگر این کار را نمی‌کردید، پس باید از این به بعد این جمله را به وفور به کار ببرید. به طوری که هربار جدا می‌شویم ان را به کار می‌بریم _ وقتی که از خانه بیرون رفته و به محل کارم می‌روم و یا هر وقت که می‌خواهیم تماس تلفنی‌مان را قطع کنیم. من هنوز هم احساس خیلی خوبی را پس از شنیدن این جمله از زبان او پیدا می‌کنم، و فکر می‌کنم او هم احساس مشابهی دارد. اگر شما نیز چنین عادتی دارید، پس سعی کنید از راه‌های متفاوتی آن را بگویید.

یک ایده‌ی کوچک: هر کاری که همسرتان در حال انجام آن است _ هرچیزی، مهم نیست _ متوقفش کند، و درست به چشمانش خیره شوید و با تمام احساس بگویید که دوستش دارید. اگر حس می‌کنید نوعی اجبار در این کار گریبان گیرتان شده، پس یک بوسۀ 15 ثانیه‌ای به آن اضافه کنید و واقعاً غافلگیرش کنید!

  1. (همین‌طور که هستی دوستت دارم)

هر انسانی نیاز دارد که از سمت باقی اطرافیان تعبیر و تصدیق شود، وگرنه احساس ناامنی می‌کند. مثلاً مسیح، مسیحیان را تصدیق می‌کند، اما خداوند از ما می‌خواهد که احساس تصدیق و تعبیر را تجربه کنیم (نه از نوع بت پرستانه‌اش) بلکه از سمت بقیۀ مردم. برای زنان، تصدیق و تعبیرِ مردان راجع به کسی که هستند، بدون توجه به ظاهر و دستاوردهای‌شان، معنی بسیار متفاوت و ارزشمندتری دارد.

به او یادآوری کنید که او نهایت زیبایی‌ای است که شما می‌توانستید ببینید و یا ببینید، و او را دقیقاً همان‌طوری که هست دوست دارید _ ظاهر و باطن. زمان بگذارید و به توضیح و تشریحِ چیزهایی که راجع به او دوست دارید بپردازید، و توجهش را به ارزش‌های ذاتیِ وی جلب کنید _ همسر شما و دخترِ شاهِ پریان.

  1. (من به تو افتخار می‌کنم)

به او یادآوری کنید که به طور قطع به او افتخار می‌کنید _ نه صرفاً به خاطر کاری که می‌کند، بلکه به خاطر کسی که واقعاً هست. او عروس شما است _ متمم و کامل کننده‌ی شما، نیمۀ بهترِ شما. اگر فرزندی دارید پس به او بگوئید که از تأثیر مثبتش بر روی کودکان خوشحال هستید و از نقشی که او در زندگی آن‌ها بازی می‌کند مفتخرید.

مشاهده مقاله  7 سوال غیرمنتظره که در اولین قرار عاشقانه باید از طرفتان بپرسید

همچنین به او یادآوری کنید که از این‌که می‌توانید او را همسر و خود را شوهرِ او بدانید نیز مفتخر هستید.

  1. (من همیشه تو را دوست خواهم داشت، مهم نیست که چه چیزی پیش بیاید)

(وقتی این حرف را به تو زدم، واقعاً از اعماق دلم گفتمش… تا ابد با تو خواهم بود). این جمله‌ای است که شما می‌توانید در حساب بانکی خود بگذارید و سود بسیاری از ان ببرید و هر زمان که مشکلی بین‌تان پیش آمد از آن استفاده کنید و وام خود را پرداخت کنید. به طور مداوم به عروس‌تان بگویید که جایی نخواهید رفت و 100 درصد در خدمت ایشان هستید، متعهد هستید، تا دمِ مرگ، مهم هم نیست که چه اتفاقاتی رخ دهد، این تصمیم هیچ فرقی نمی‌کند.

او از این‌که بداند شما این‌چنین نسبت به او متعد هستید بسیار خرسند خواهد شد، اما تا وقتی آن را به زبان نیاورید و یا نشان ندهید، نخواهد فهمید. نکته: به نسبتِ موارد قبلی، سعی کنید این مورد را بسیار قابل باورتر به زبان بیاورید.

  1. (تو خیلی زیبا هستی)

این مورد هم همانند مورد 2 است، یعنی به محض گفتنِ آن مورد، این یکی هم تحت پوشش درمی‌آید اما آن‌قدر مهم است که باید مستقیماً به آن اشاره شوند. به طور مثال: سلنا از وقتی که دخترمان را به دنیا آورده است، زیاد احساس زیبایی نمی‌کند. مادرها میدانند که بچه‌ها موجودات شگفت‌انگیزی هستند اما به هر حال بدن آن‌ها را دچار بحران میکنند. این همان لحظه‌ای است که من باید وارد عمل شوم.

من فکر می‌کنم که سلنا بسیار چشم‌گیر، برازنده، زیبا، باوقار، جذاب و شیرین است _ اما تا وقتی که به او نگویم، چنین احساساتی را نخواهد داشت. پس به وفور به او می‌گویم! قطعاً مثل یک ربات چنین چیزهایی را برای او تکرار می‌کنم، اما در دنیایی که هر روز معیار جدید و مزخرف‌تری را برای زیبایی رو می‌کند، من، به عنوان شوهر او، باید اعتبار خاص‌تری داشته باشم.

چه می‌شود اگر… ؟

شوهرهای عزیز، چه می‌شود اگر ما تمام این عبارات را هر روز به همسران‌مان بگوییم؟ چه می‌شود اگر آن‌ها حتی از راه‌های بیشتر از این عبارات را تشویق کنیم، اعتبار دهیم، قوی‌تر کرده و از نظر احساسی و روحی تقویت کنیم؟ چه می‌شود اگر کارها و حرف‌های‌مان، عشق‌مان را فریاد بزنند؟

مردان باید بدانند که قدرت کلمات ما آن‌قدر زیاد است که می‌تواند مرگ و زندگی را ارزانی دارد. پس بیایید با در نظر داشتنِ این نکته، زندگی را به مهم‌ترین زن‌های زندگی‌مان هدیه دهیم.

 

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.