6 ایده خلاقانه برای وبینار سخنرانی

۳۵۱

وبینارها یکی از محبوب ترین روش های بازاریابی محتوا در آموزش سخنرانی و فن بیان می باشند و دلیل خوبی نیز برای این امر وجود دارد. برای کسب و کارهایی که قصد دارند مدیریت صنعت خود را بهبود بخشند، وبینارها روشی مقرون به صرفه برای ارتباط با مشتریان کنونی و مشتریان احتمالی می باشند. همچنین، با استفاده از وبینارها نیازی به ترک صندلی راحتتان نیز وجود ندارد.

اما به دلیل زمان و منابع محدود، برنامه ریزی در مورد اولین مجموعه وبینار سخنرانی خود بسیار دشوار می باشد. شما باید ترتیب سخنرانان، موضوعات سخنرانی، برنامه ثبت نام و … را مدیریت کنید. اما از کجا باید شروع کنید؟

خوشبختانه، زمانی که بحث از تفکر در مورد موضوعات به میان می آید، ما شما را حمایت می کنیم. اگر قصد دارید ایده هایی در مورد اولین مجموعه وبینار سخنرانی خود پیدا کنید (و یا اگر وبینارهایی را در گذشته برگزار کرده اید، اما به دنبال موضوعات جدیدی هستید)، به فهرست ایده های ما در زیر توجه کنید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر و دریافت برنامه ریزی به کتابچه وبینار ما مراجعه کنید.

وبینار سخنرانی

 1. یک مجموعه وبینار سخنرانی بعنوان مطالعه موردی را میزبانی کنید:

  با برخی از مشتریان خود صحبت کرده و تمایل آنها برای اشتراک گذاری داستان های خود در یک مجموعه وبینار کوتاه را جویا شوید. شرکت کنندگان در وبینار به شنیدن تجربه سایر مشتریان از محصولات یا خدمات شما علاقه دارند و همچنین مشتریان پیشین می توانید نکات یا توصیه هایی را از طریق وبینارها به مشتریان آتی ارائه دهند.

 2. یک مجموعه آموزشی کوتاه و در عین حال جالب ایجاد کنید:

  افراد اغلب به دنبال ترفندها و روش های برای انجام بهتر بعضی کارها هستند. در هر وبینار یک موضوع خاص نظیر “نحوه ایجاد یک صفحه اصلی جذاب”، “نحوه جلب توجه در عرض 60 ثانیه” و … را پوشش دهید.

 3. از شرکا، مشتریان یا سایر افراد تاثیرگذار صنعت خود درخواست کنید تا به همراه شما وبینار را میزبانی کنند:

  از آنها درخواست کنید تا در مورد موضوعاتی که برای مشتریان جذاب است، سخنرانی کنند. استفاده از افراد دیگر در وبینار منجر به جلب توجه مخاطبین جدیدی نیز می گردد که ممکن است تاکنون اطلاعاتی در مورد خدمات یا محصولات شما نداشته اند.

 4. یک جلسه پرسش و پاسخ هفتگی یا ماهیانه ای را برای کاربران خود میزبانی کنید:

  از آنها بخواهید تا سوالات خود را از قبل به شما ارسال نمایند تا بتوانید به طور زنده به آنها پاسخ دهید. همچنین زمانی را در پایان هر پاسخ به سوالات احتمالی سایر افراد اختصاص دهید. صرف زمان برای کاربران منجر می شود آنها تمایل شما برای موفقیت آنها را مشاهده کنند.

 5. آموزش های آنلاینی را میزبانی کنید:

  کاربران شما ارزش زیادی را به آموزش های آنلاین قائل می شوند. برنامه های آموزشی آنلاینی را به طور ماهیانه برنامه ریزی کنید که بر روی موضوعات مختلف مرتبط به محصول تمرکز می کنند. همچنین اطمینان حاصل کنید که کاربران فرصت کافی برای طرح سوالات خود دارند.آموزش سخنرانی و فن بیان یک موضوع خوب برای موضوع وبینار می تواند باشند

 6. وبینارهایی را در مورد رویداد پیش رو برگزار کنید:

  اگر به زودی در یک رویداد مهم مربوط به صنعت خود یا در یک نمایشگاه تجاری شرکت خواهید کرد، وبینارهایی با موضوعات مربوط را میزبانی کنید تا بتوانید توجه افراد حاضر در رویداد را به خود جلب کنید. شما همچنین می توانید جوایزی را برای تمام افرادی که در بیش از 75% وبینارهای شما شرکت کرده اند در نظیر بگیرید. همچنین ایده بسیار خوبی است که هر یک از وبینارهای خود را با یک سوال جالب به پایان برسانید و پاسخ این سوالات را در طی سخنرانی شرکت خود در آن رویداد ارائه دهید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
مشاهده مقاله  شناخت تعصبات شناختی و خطوط قرمز در سخنرانی
۲ Comments
 1. سعید

  مقاله بسیار زیبایی بود. عالی

  1. جواد غفاری

   لطف دارید ممنونم

نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.