7 توقعی که دختران از پدر خود دارند. رابطه پدر دختری

2 ۳۹۰

7 توقعی که دختران از پدر خود دارند. رابطه پدر دختری

وقتی دخترم کوچک‌تر بود و احساس ناامنی می‌کرد، به آغوش من می‌آمد و سرش را روی سینه‌ام قرار می‌داد. من هم دستانم را دور او حلقه می‌کردم و می‌گفتم دوستش دارم. به خاطر رابطه پدر دختری به او احساسی دست می‌داد که انگار تمام مشکلات از شانه‌هایش برداشته شده است. هنوز هم این اتفاق می‌افتد و من به او می‌گویم که دوستش دارم  تا احساس آرامش و امنیت کند.

وقتی که یک دختر بزرگ می‌شود، ممکن است مردهایی وارد زندگی او شوند اما همواره یک مرد همراه و پشتیبان اوست که کسی نیست جز پدر. رابطه پدر دختری نقش مهمی در نحوه زندگی بزرگسالانه دختر دارد. در ادامه 7 توقعی که دختران از پدرانشان دارند را نوشته‌ایم. بنابراین همراه دانشگاه زندگی باشید و این نکات را یاد بگیرید.

7 توقعی که دختران از پدر خود دارند. رابطه پدر دختری

1 – او از شما توقع دارد، حضور فعال داشته باشید

یک دختر توقع دارد که پدرش به شکلی فعال، در زندگی او حضور داشته باشد. پدر می‌تواند با دانستن علایق دختر، در آن‌ها شرکت کرده و نقش مناسبی را ایفا کند. مثلاً اگر او به جمع‌آوری سکه‌های پول علاقه دارد، دخترتان را به موزه سکه‌ها ببرید تا انواع آن را مشاهده کند. می‌توانید درباره این سکه‌ها در اینترنت تحقیق کنید و سپس درباره‌اش با دخترتان به صحبت بپردازید. اگر دختر شما در زمینه ورزش استعداد دارد، مثلاً اگر علاقه‌مند به بازی کردن یا تماشای مسابقات والیبال است، مشتاقانه از او حمایت کنید! به او نشان دهید که زندگی‌اش برای شما اهمیت دارد و سعی کنید پشتیبان و همراهش باشید.

مشاهده مقاله  15 دلیل اصلی برای جدایی زوج‌ ها پس از گذشت 1 یا 2 سال

 

2 – می‌خواهد که یک ازدواج موفق را به او نشان دهید

اولین رابطه‌ای که دختر در آن قرار می‌گیرد، رابطه بین پدر و مادرش است. اگر پدر فردی باشد که همواره همسرش را تحقیر کند و او را مورد بی‌احترامی قرار دهد، ممکن است دختر نیز به این نتیجه برسد که رابطه‌اش با همسر آینده، به همین شکل خواهد بود. عکس این موضوع هم صادق است، یعنی وقتی که پدر با احترام و محبت با همسرش برخورد می‌کند، تبدیل به الگویی فوق‌العاده خوب از یک مرد مناسب برای زندگی می‌شود.

رابطه پدر دختری

3 – از شما می‌خواهد که حمایتش کنید

بااینکه ممکن است پدر همیشه با دخترش هم‌عقیده نباشد، اما همیشه باید از او حمایت کند. وقتی که پدر این کار را انجام دهد، دختر به عزت نفس بالایی دست پیدا می‌کند و تصویر خوبی از خودش در ذهن خواهد داشت. این موضوع به این معنی نیست که باید همیشه با او موافق باشید، اما به او نشان دهید که حتی در صورت مخالف با تصمیمش، او را مورد حمایت قرار می‌دهید و به توانایی‌هایش اعتماد کامل دارید.

4 – او باید بتواند به شما اعتماد کند

وقتی دخترتان درباره مسائل و مشکلات شخصی‌اش با شما صحبت می‌کند، باید مطمئن باشد که شما با احترام و اعتماد با او برخورد می‌کنید. رابطه باید طوری باشد که او بتواند به تنهایی با شما صحبت و مشکلاتش را آزادانه مطرح کند.

5 – عشق بی قید و شرط نسبت به او داشته باشید

همان طور که خداوند بدون قید و شرط به بندگانش عشق می‌ورزد، باید به دختر خود عشق بورزید. حتی اگر کار بسیار اشتباهی مرتکب شود، او باید مطمئن باشد که از عشق پدرش نسبت به او کاسته نمی‌شود. یک دختر باید بداند که پدر همراهش خواهد بود، او را سرزنش و تحقیر نمی‌کند و برای بخشش آماده است.

مشاهده مقاله  10 راه ساده برای این‌که بتوانیم معشوقه خود را سرِ ذوق بیاوریم

6  – به رهبری روحیه‌بخش نیاز دارد

پدر باید رئیس معنوی خانواده و فردی روحیه‌بخش باشد. او باید بتواند در زمینه دینی و معنوی، فرزندان خود را هدایت کند. پس به همراه دخترتان دعا کنید. از این موضوع خجالت نکشید.

رابطه پدر دختری

7 – او به یک الگوی خوب نیاز دارد

امروزه خیلی از دختران، الگوی مناسبی در زندگی خود ندارند. پدر، اولین مرد در زندگی یک دختر است و اولین کسی است که او می‌شناسد. پدر می‌تواند مرجعی برای مقایسه با بقیه مردان باشد و اگر او بتواند به یک الگوی خوب تبدیل شود، این موضوع به انتخاب همسری ایده‌آل توسط دختر کمک می‌کند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
۲ Comments
  1. الهام صلواتی

    اگر دختر با پدرش رابطه صمیمانه ای داشته باشد و پدر نقش حامی را در زندگی اون داشته باشه، این رابطه پدر و‌دختری، در دوران نوجوانی از ورود او به روابط پر خطر با مردان غریبه جلوگیری میکند.

    1. جواد غفاری

      درود بر شما

نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.