7 سوال غیرمنتظره که در اولین قرار عاشقانه باید از طرفتان بپرسید

۱۷۷

7 سوال غیرمنتظره که در اولین قرار عاشقانه باید از طرفتان بپرسید

اینکه در اولین قرار عاشقانه درباره چه چیزهایی صحبت کنید، می‌تواند کمی اعصاب‌خردکن باشد. در حالت ایده‌آل به راحتی با هم صحبت می‌کنید و همه چیز به خوبی پیش می‌رود اما گاهی باید نقشه متفاوتی داشته باشید تا تاثیر بهتری روی طرف مقابل بگذارید. این موضوع باعث می‌شود صحبت‌هایتان به سمت و سوی متفاوتی برود و نکات باارزشی را درباره شخصیت طرف مقابل متوجه شوید.

«سعی نکنید طرف مقابل را با داستان‌ها و حقایق عجیب و غریب درباره خودتان، تحت تاثیر قرار دهید. زیرا این روش معمولاً جواب نمی‌دهد. در عوض، باید یاد بگیرید که چگونه به صحبت‌های او گوش دهید و واکنش مناسب را داشته باشید. این کار باعث می‌شود که او احساس کند برایش ارزش قائل هستید و برای دیدار دوباره شما، اشتیاق خواهد داشت.»

شاید خیلی از افراد ندانند که در اولین قرار عاشقانه چه سوالاتی را مطرح کنند اما مطمئن باشید که حتی در اولین قرار، می‌توان سوالات خوبی پرسید که سطح عمیقی از شخصیت طرف مقابل را نشان می‌دهد. از سوالات شخصی یا غیرمعمولی دوری نکنید، به این دلیل که دقیقاً باید چنین سوالاتی را بپرسید.

«پرسیدن سوالاتی که شخصی‌تر هستند، نه‌تنها شما را به پاسخ بسیاری از سوالاتتان می‌رسانند، بلکه باعث می‌شوند که قرار شما نسبت به بیشتر قرارهای دیگر، متمایز باشد. همچنین طرف مقابل احساس ارتباط بهتری با شما می‌کند، چونکه شما سوالاتی برای شناخت بهتر او پرسیده‌اید و به سوالاتی کلی بسنده نکرده‎اید. بنابراین ارتباط را سریع‌تر ایجاد می‌کنید.»

اولین قرار عاشقانه

در ادامه 7 سوال غیرمنتظره را آورده‌ایم که می‌توانید از آن‌ها در اولین ملاقات عاشقانه استفاده کنید. در ادامه همراه دانشگاه زندگی باشید.

مشاهده مقاله  9 پیشنهاد برای مادران شاغل و مضطرب

1 – رابطه تو با والدینت چطوره؟

پرسیدن اینکه رابطه طرف مقابل با والدینش چطور است، روشی عالی است برای کسانی که می‌خواهند درباره گذشته او اطلاعاتی کسب کنند و بدانند که او چگونه با سختی‌های زندگی کنار می‌آید. حتی پرسیدن درباره دوران کودکی در قرار اول، با اینکه خیلی عمیق به نظر می‌رسد، می‌تواند اطلاعات بسیاری را درباره طرف مقابل فاش کند.

 

2 – دوستانت چطور تو رو توصیف می‌کنن؟

برخی اوقات پرسیدن درباره دیدگاه دیگران، می‌تواند به شناخت ما از طرف مقابل کمک کند. اینکه بپرسید دوستان آن فرد، چگونه توصیفش می‌کنند و درباره‌اش چه می‌گویند، می‌تواند بسیار مفید باشد. علاوه بر این، اطلاعاتی درباره دوستان او به دست می‌آورید که در نهایت، نشان‌دهنده بخشی از شخصیت و رفتارهای طرف مقابل است.

 

3 – در رابطه به دنبال چه چیزی هستی؟

این سوال خیلی رک و راست است و شاید برای قرار اول نامناسب به نظر برسد. اما این سوال کمک می‌کند که عقاید و تفکرات طرف مقابل را به خوبی بشناسید و ببیند که آیا درباره رابطه هم‌عقیده هستید یا نه. پس می‌توانید خیلی واضح و در همان قرار اول، این سوال را بدون ترس و واهمه، مطرح کنید.

4 – بهترین تعطیلاتی که در آن حضور داشتی، کدام بوده؟

این هم یک سوال عجیب است که می‌تواند اطلاعات بسیار خوبی را فاش کند. با پاسخ به این سوال، شما متوجه می‌شوید که طرف مقابل چه نظری درباره حس ماجراجویی دارد و چه کارهایی را عالی و استاندارد تلقی می‌کند.

اولین قرار عاشقانه

5 – بزرگ‌ترین دستاورد تو در زندگی چه بوده؟

این سوال باعث می‌شود که اطلاعات بیشتری درباره آن فرد به دست آورید. این اطلاعات به پاسخی که فرد مقابل می‌دهد و همچنین نحوه پاسخگویی بستگی دارد. سالاما مارین که یک روان‌شناس است می‌گوید:

مشاهده مقاله  6 راز روانشناسی مثبت که زندگی روزمره شما را دگرگون می‌کنند

«سوال بزرگ‌ترین دستاوردت در زندگی چی بوده؟ سوالی خوب برای باز کردن صحبت و کشف چیزهایی درباره طرف مقابل است، بدون اینکه او قادر باشد از خودش بیش از حد تعریف کند.»

 

 

6 – نظرت درباره ازدواج و همراه بودن با یک نفر چیه؟

باید مطمئن شوید که در این مسائل هم‌نظر هستید تا در آینده مشکلی نداشته باشید و بتوانید رابطه خود را بر پایه این تفکرات بنا کنید. با مطرح کردن این سوال، قادر خواهید بود آزادانه‌تر درباره وفاداری در روابط و تفکرات خودتان صحبت کنید و به درک مشترکی از مسائل برسید.

7 – اگر یک قدرت فرابشری داشتی، آن قدرت چه بود؟

یک سوال احمقانه و در عین حال سرگرم‌کننده که پاسخ به این سوال می‌تواند خیلی مسائل را درباره شخصیت طرف مقابل مشخص کند. آیا برای پاسخ دادن مدت زمان زیادی نیاز دارد یا نمی‌تواند به درستی پاسخ دهد؟ آیا در پاسخ او به کمک به دیگران اشاره‌ای می‌شود؟ آیا قدرتی که انتخاب می‌کند خودخواهانه است؟ آیا پاسخی خلاقانه می‌دهد یا اینکه فقط درباره موضوعات معمولی صحبت کرده و از بحث خارج می‌شود؟

اولین قرار عاشقانه نباید همیشه رسمی و معمولی باشد. از پرسیدن سوالات عمیق از همان ابتدای کار، وحشت نداشته باشید. این کار شما باعث صرفه‌جویی در وقت می‌شود و قرار را از حالت معمولی خارج کرده و جالب‌تر می‌کند.

 

 

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.