9 توصیه‌ای که به شما کمک می‌کند تا تصمیمی درست در انتخاب هدیه داشته باشید

0 ۱۷۱

9 توصیه‌ای که به شما کمک می‌کند تا تصمیمی درست در انتخاب هدیه داشته باشید

این مقاله بهترین نکته‌ها را در قبال هدیه‌دادن ارائه می‌کند _ نه فقط برای سن و جنسیت خاصی، بلکه برای همه!. ما در وب‌سایت و تجارتی که داریم، هر روزه شاهد ردوبدل‌شدن هزاران هزار هدیه در روز هستیم و در این اثنا، نکات آموزنده‌ای را آموخته‌ایم.

همۀ ما روز تولد عزیزمان را به‌عنوان بهترین روز سال در نظر می‌گیریم، اما گاهی اوقات تبدیل به ترسناک‌ترین روز سال می‌شود.

می‌دانید که منظورم چیست؟ منظورم انتخاب هدیه است.

همسر شما خواهد گفت: (اوه من چیزی نیاز ندارم). اما این حرف قطعاً حقیقت ندارد. به‌علاوه، مسئله فقط همسر شما نیست. دوستان‌تان، پدرومادرتان، عموها و خاله‌ها و عمه‌ها و دایی و والدینِ همسرتان و بی‌شمار افراد دیگری که منتظر هدیۀ شما هستند. ممکن است بخواهید از آن‌ها بپرسید که به‌عنوان هدیه دوست دارند چه‌چیزی را دریافت کنند، و اگر خیلی‌خیلی خوش‌شانس باشید، شاید حقیقت را بشنوید. که صمیمیت و نزدیکیِ بی حدومرزی را می‌طلبد. از طرفی، شما هم دوست ندارید به‌خاطر حراج یک کلوپ ویدئویی، فیلم‌های تخفیف خورده‌ی جنگ ستارگان را برای‌شان بخرید.

این مقاله بهترین نکته‌ها را در قبال انتخاب هدیه ارائه می‌کند _ نه فقط برای سن و جنسیت خاصی، بلکه برای همه!. ما هر روزه شاهد ردوبدل‌شدن هزاران هزار هدیه در روز هستیم و در این اثنا، نکات آموزنده‌ای را آموخته‌ایم و دوست داریم تا با شما در میان بگذاریم.

انتخاب هدیه

  1. هدیه را با اتفاق جالبی همراه کنید. سعی کنید در نوع کادوکردن، خلاقیت به خرج دهید. به‌جای این‌که مثل همیشه و طبق عادت، کاغذ کادویی را دور هدیه‌تان بپیچید، به هدیه مثل یک تجربۀ جالب بیاندیشید _ و مطمئن شوید که از آن لذت خواهند برد. هدیه‌تان را پنهان کنید و به او سرنخ‌هایی برای پیدا کردنش بدهید. به جای دادنِ یک کارت هدیۀ ساده، رازی را در یکی از کتاب‌های مورد علاقه‌اش پنهان کنید و کدهای مخصوصی به او بدهید. یا هدیه‌اش را در یک عروسک کوسۀ بزرگ جای دهید، به همین سبب برای دسترسی به هدیه باید یک عمل جراحی کامل روی عروسک پیاده کند. هیچ‌وقت لذتِ بازکردنِ کادو را دست کم نگیرید. گاهی اوقات، کمیت، کیفیت را پوشش می‌دهد. یعنی حتی کادویی هرچند کودک، با بسته‌بندی بزرگ و جالب می‌تواند خیلی غافلگیرکننده‌تر باشد.
  2. حالا یک تجربۀ واقعی خلق کنید. همسرتان عاشق یک بازیگر خاص است؟ فیلم‌های او را خریداری کرده و پوسترش را دارد؟ پس برای او بلیط سینمایِ جدیدترین فیلم آن بازیگر را خریداری کنید. یکی از بهترین هدیه‌هایی که داده‌ام، معماهایی قدم‌به‌قدم بود که فرد مورد نظرم را به رستوران هدایت کرد. سپس برای او یک پاستای غول‌آسا خریدم (غذای مورد علاقه‌اش) و به بعد از آن به سرگرمی‌های مورد علاقه‌اش پرداختیم.
  3. لیستی از مواردی که فرد مورد نظرتان به آن‌ها علاقه دارد یا او را تعریف می‌کند بنویسید. این لیست را تاجایی که می‌توانید طویل‌تر بنویسید _ حداقل دو دقیقۀ کامل روی آن وقت بگذارید و هرچه‌قدر می‌توانید در آن مطلب پر کنید. سپس هرچیزی که ممکن است به این مطالب مربوط باشد را _ چه کوچک و چه بزرگ _ کنار آن‌ها یادداشت کنید.                                                                              انتخاب هدیه                                                                                                                                          شما که قرار نیست تمام آن‌ها را بخرید، اما در این صورت ایده‌ی بسیار مهیجی به ذهن‌تان خواهد رسید که در غیر این صورت اصلاً امکان خطورش وجود نداشت. این کار باعث می‌شود تا فرد مورد نظر بفهمد که شما چقدر انسان متفکری هستید و برای او ارزش بسیاری قائلید.
  4. به گذشته نگاه کنید. شاید فرد مورد نظر شما به تازگی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده باشد، پس مدرک او را در قاب زیبایی برای به نمایش گذاشتن کادو دهید. یکی از مشتریان ما به فرد دیگری، نقاشی‌ای از سگ او که سال پیش مرده بود را هدیه داد. بگذارید کودکی‌شان دوباره زنده شود. یکی از مشتریان ما که مجبور شده بود دستگاه نیتندو64 خود را بفروشد، یکی دیگر را کادو گرفت.
  5. از خودتان بپرسید که فرد مورد نظرتان به چه ‌چیزی نیاز دارد. ممکن است بگویید که اطرافیان شما به چیز خاصی نیاز ندارند. اما مشکل همین است، همۀ آدم‌ها همیشه نیاز خاصی به یک وسیله یا شیء را دارند. چیزی که یک تاجرِ مشغول نیاز دارد چیست؟ خب احتمالاً زمان. هزاران وسیله وجود دارد که باعث می‌شود دوستان‌مان، زندگی روزمره‌ی آسان‌تری داشته باشند. حتی می‌توانید از نزدیکان یا دوستان مشترک‌تان برای چند پیشنهاد ساده کمک بگیرید. خواهرتان به مدرسه پرستاری می‌رود؟ پس برای او کیت وسایل پرستاری را بخرید. وقتی سطح فکری خود را متعارف‌تر کنید، قطعاً زاویۀ دید شما نیز گسترده‌تر می‌شود.
  6. در انتخاب هدیه اندکی فضولی به خرج دهید. بیشترِ مردم یک لیست از آرزوهای خود در سایت آمازون یا سایت‌های مشابه دارند. این روش برای زمانی که هیچ‌کدام از موارد قبلی به ثمر ننشست، عملی است. بسیاری از افراد خوشحال می‌شوند اگر شما وسیلۀ مورد علاقه‌شان را حتی بدون این‌که از آن‌ها بپرسید به ایشان ارزانی دارید _ حتی گاهی وقت‌ها خودشان هم یادشان می‌رود که چه‌قدر به این وسیله علاقه یا نیاز داشته‌اند. در صفحات مجازی آن‌ها دنبال سرنخ بگردید.
  7. کمی از خودتان مایه بگذارید. این بار به جای این‌که هدیه از خواست و علایق آن‌ها شکل بگیرد، از خود شما سرچشمه می‌گیرد. یک اثر هنری خلق کنید، چند بیت شعر بگویید یا برای‌شان شال گردن ببافید، مطمئنم منظور اصلی‌ام را متوجه شدید. حالا این مورد را با موارد قبلی مقایسه کنید.
  8. باعث خنده‌شان شوید. مثلاً اگر شخصی علاقۀ وافری به سیب زمینی دارد، 10 کیلو سیب زمینی به او هدیه دهید. هدیه برای مفرح ساختنِ فرد است. چه کاری مفرح‌تر از خندیدن؟
  9. خیرخواهانه رفتار کنید. خب، واقعاً کسی وجود دارد که به هیچ وسیله‌ای نیاز نداشته باشد؟ من که باور نمی‌کنم، اما اگر شما این‌طور فکر می‌کنید، اشکالی ندارد. اگر آن‌ها به چیزی نیاز ندارند، افراد زیادی بیرون از محدوده‌ی شما هستند که به بی‌شمار وسیله نیاز دارند. چیزی را که فرد مورد نظرتان به آن علاقۀ شدیدی دارد پیدا کنید، و آن را صدقه دهید. آیا او عاشق سگ ها است؟ مثلاً می‌توایند به یکی از مؤسسات حمایت از حیوانات کمک کنید. هزاران مراکز خیریه وجود دارد که با ذاغه نشینی، درمان بیماری‌های لاعلاج، توانبخشی و درمان اعتیاد به مواد مخدر و غیره سروکله می‌زنند. هدیه‌ای بدهید که برای آن‌ها هدفی والا را تداعی کند.
مشاهده مقاله  زندگی در زمان حال. در حال زندگی کنیم

برای مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده با دانشگاه زندگی همراه شوید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.