لباس مناسب برای سخنرانی

0 ۲۹۶

انتخاب لباس سخنرانی مناسب

لباس سخنرانی مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟

این طبیعی است که ما به عنوان یک سخنران که قرار است مقابل حضار سخنرانی کنیم، می خواهیم بهترین ظاهر را داشته باشیم که مخاطبان با دیدن ظاهرمان احساس خوبی پیدا کنند.

برای این کار جلوی یک آینه قدی می ایستیم به طوریکه فاصله ی ما با آینه به اندازه ی فاصله ای باشد که با اولین ردیف مخاطبان در جلسه سخنرانی داریم. با این روش متوجه می شویم که ظاهر ما چگونه به نظر می رسد. اگر سخنرانی را روی سن انجام می دهیم باید توجه کنیم که رنگ لباس ما با رنگ زمینه ی سن هماهنگی داشته باشد و طوری باشد که ما روی سن درهنگام سخنرانی به طور مشخص دیده شویم.

لباس مناسب سخنرانی

برای انتخاب رنگ لباس مناسب برای سخنرانی، اگر مرد هستید کت و شلوار مشکی یا سرمه ای بهترین گزینه است. چون این رنگ تداعی کننده ی حرفه ای بودن سخنران است.

سایز کت و شلوار باید کاملا مناسب سایز شما باشد. اگر یک کراوات مناسب هم زده شود ظاهر شما را برازنده تر می کند.

برای انتخاب رنگ لباس اگر زن هستید، رنگ های تیره بهتر است. بهتر است رنگهایی را برای جلسه سخنرانی انتخاب کنید که با رنگ مو و پوست شما هماهنگی داشته باشد. خانمها بهتر است در هنگام حضور در جلسه سخنرانی زیاد از زیورآلات استفاده نکنند، زیرا باعث پرت شدن حواص مخاطبان می شود. استفاده از کفش پاشنه دار هم می تواند آراستگی خاصی به ظاهر خانم ها به عنوان سخنران بدهد.

مشاهده مقاله  آرایش اتاق سخنرانی

لباس سخنرانی

نکات دیگری که باید در مورد آراستگی ظاهرمان در هنگام سخنرانی رعایت کنیم عبارتند از:

 

 

1)هنگام سخنرانی، خودکار، مداد وغیره از جیبمان آویزان نباشد.

2)وسایل بزرگ را داخل جیبمان نگذاریم.

3)با لباسهایی که برای روز سخنرانی انتخاب می کنیم، احساس راحتی کنیم.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.