هر آن چه درباره اهمیت زمان و اهمیت واقعی آن که تا کنون نمی‌دانستید! (2)

0 ۱۰۷

افراد موفق معمولا برای زمان استراحت و تفریحاتشان هم برنامه‌ریزی دقیقی دارند؛ چون ارزش همین زمانی که ممکن است بیهوده سپری شود را در طول کار کردن متوجه شده‌اند. اتفاقا همه آدم‌ها هم نسبت به این حقیقت آگاهی کامل دارند که زمان از دست می‌رود و هرگز دوباره زنده نمی‌شود؛ اما چیزی که باعث تفاوت انسان‌ها می‌شود نگرش آن‌ها به اهمیت زمان و شیوه برنامه‌ریزی برای استفاده مناسب و صحیح از آن است.

 

اهمیت زمان

در بخش قبلی گفتیم که مهم‌ترین چالش در برنامه‌ریزی و زمانبندی، چالش میان پول و وقت ما است. به علاوه گفتیم برای این که دقیقا به کنترل و مدیریت زمان بپردازید و بتوانید از لحظات مختلف زندگی به بهترین شکل استفاده کنید می‌توان از روش مدیریت زمان بر حسب درآمد واقعی بهره گرفت. روش‌های دیگری هم وجود دارد که با استفاده از آن‌ها اهمیت و ارزش زمان در زندگی ما بهتر آشکار می‌شود.

هر آن چه درباره اهمیت زمان و اهمیت واقعی آن که تا کنون نمی‌دانستید! (2)

بعد از این که مدت زمان لازم برای درآمدزایی را مشخص کردید باید با در نظر گرفتن مجموعه مواردی که در بخش اول گفته شد، ارزش واقعی زمان را تخمین بزنید و ببینید آیا وقت گذاشتن و صرف انرژی شما روی آن کار ارزش دارد یا نه.

 

ارزش زمان

فرض کنید شما مثل همه کارآفرینان و افراد موفق دنیا نزدیک به 2500 ساعت در سال کار می‌کنید. با در نظر گرفتن این که اکنون هم در روزهای پایانی سال قرار داریم:

  • اگر در طول سال 12 هزار و پانصد دلار درآمد داشته باشید یعنی به ازای هر ساعت نزدیک به پنج دلار درآمد در سال داشته‌اید. این رقم، خط فقر ایالات متحده آمریکا در سال 2014 بوده است
  • اگر سالانه 47 هزار دلار درآمد داشته باشید یعنی هر ساعت 19 دلار درآمد داشته‌اید که این مقدار درآمد متوسط زنان در سال 2014 در آمریکا بوده است
  • اگر 63 هزار دلار در سال درآمد شما بوده است یعنی هر ساعت 25 دلار درآمد داشته‌اید که این درآمد متوسط مردان در سال 2014 بوده است
  • اگر سالانه صد هزار دلار درآمد داشتید یعنی هر ساعت 40 دلار دریافتی شما بوده است
مشاهده مقاله  هر آن چه درباره ارزش زمان و اهمیت واقعی آن که تا کنون نمی‌دانستید! (1)

 

اهمیت زمان

همان طور که می‌بینید در صورتی که شما کارمند ساعتی نیستید، اگر با همین سیستم و بر اساس ساعات کاری سال درآمدتان را محاسبه کنید به ارقام واقعی‌تری دست می‌یابید. البته روش‌های دیگری هم برای تخمین و اندازه‌گیری اهمیت زمان وجود دارد.

روش دوم: مدیریت زمان بر حسب درآمد موردانتظار

این روش بر اساس آن اعداد و ارقامی است که انتظار دارید برای هر ساعت به شما پرداخت شده باشد. این روش به شما اجازه می‌دهد تا تصمیم بگیرید کجا و به چه صورت وقتتان را سپری کنید. این که شرکت شما امسال باید روی کدام پروژه تمرکز داشته باشد، کدام یک از کارها باید از برنامه روزانه شما حذف شوند و کدام یک از برنامه‌های کاری بلندمدت باید تا ده سال آینده کلید بخورند.

ارزیابی درآمد مورد انتظار بر حسب زمان

برای این که درآمد مورد انتظار خود را به خوبی و به صورت منطقی محاسبه کنید باید ابتدا آخرین فیش حقوقی سال گذشته خود را مقابل چشمانتان قرار دهید. سپس ببینید این رقم با رقم رشد درآمدها و هزینه‌های امسال چه حد اختلاف دارد. البته حجم کاری شما هم اهمیت دارد. مثلا در این محاسبه باید این را در نظر بگیرید که کارتان در سال جدید دوبرابر شده است و رقم مورد انتظارتان هم باید به همین نسبت و بدون در نظر گرفتن فاکتورهای دیگر افزایش یافته باشد. با این روش در واقع این استراتژی را دنبال می‌کنیم که عملکرد امسال شما منجر به رشد ارقام دریافتی در دوازده ماه آینده می‌شود و لذا ارزش و اهمیت زمان که صرف این کار می‌شود هم باید بالا برود.

مشاهده مقاله  اعتماد به نفس خود را بسازید

 

ارزیایی درآمد مورد انتظار بر حسب فاکتورهای مختلف

راه دیگری که برای ارزیابی درآمد موردانتظار وجود دارد کمی پیچیده‌تر از روش قبلی است؛ اما در عوض ارزش زمان را به صورت واقعی و ملموس‌تری به ما نشان می‌دهد:

  1. ابتدا زمانی که برای هر کار کوچک و بزرگ صرف شده را تفکیک کنید. هر چه قدر با جزئیات بیش‌تری بتوانید ریز و درشت این زمان را بسته به آن روال کاری که دارید تفکیک کنید در این زمینه موفق‌تر عمل کرده‌اید
  2. یک واحد ارتباطی را کشف کنید که بتواند میزان کاری که انجام داده‌اید را به درآمدتان مرتبط کند. مثلا در بازاریابی اینترنتی، تعداد مشترکان فعال عضو خبرنامه می‌تواند بهترین ارزیابی برای حیات و ادامه کار شما باشد. در واقع واحد شما تعداد مشترکان خبرنامه است که به واسطه آن‌ها ممکن است افراد زیاد دیگری هم عضو خبرنامه شوند
  3. ارزش کاری که انجام داده‌اید را ارزیابی کنید. مثلا اگر توانستید در یک مدت زمان مشخص 50 نفر را عضو خبرنامه ایمیلی خود کنید و به ازای هر نفر یک دلار دریافتی شما می‌باشد، پس درآمد شما 50 دلار در آن ساعت تخمین زده می‌شود.
  4. ارزش موردانتظارتان را برای همین تعداد ایمیل بر حسب انرژی صرف شده و کاری که انجام داده‌اید تخمین بزنید

سایت دانشگاه زندگی در زمینه مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده می تواند خدمات ارزنده ای را به شما ارائه دهد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.